Priemokos mažų pensijų gavėjams

Nuo 2019 metų mokamos priemokos iš valstybės biudžeto mažų pensijų gavėjams, kurių visų gaunamų pensijų suma nesiekia 238 eurų per mėnesį. Svarbu pabrėžti, kad pensija kartu su priemoka 238 eurų ribą pasieks tik tiems žmonėms, kurie yra įgiję būtinąjį stažą, kitiems žmonėms priemokos dydis priklauso nuo jų įgyto stažo.

Priemokos išmokamos šioms grupėms, jei visų gaunamų pensijų suma nesiekia 238 eurų:

  • Senatvės socialinio draudimo pensijos gavėjams (išskyrus išankstinės pensijos gavėjus),
  • Netekto darbingumo ar invalidumo socialinio draudimo pensijos gavėjams (netekus 60 proc. ir daugiau darbingumo),
  • Pensijos amžiaus sulaukusiems netekto darbingumo ar invalidumo socialinio draudimo pensijų gavėjams (netekus 45-55 proc. darbingumo).

Skaičiuojama, kad vidutiniškai priemoka siekia apie 20 eurų, tačiau individualiai gaunamas priemokos dydis skiriasi – kuo didesnį pensijų socialinio draudimo stažą žmogus yra įgijęs, tuo didesnė priemoka yra mokama.

Pavyzdžiui, trijų senatvės pensijos gavėjų, gaunančių po 170 eurų pensiją per mėnesį, priemokos bus skirtingos:

  • pensininko, įgijusio 15 metų stažą, priemoka – 32 eurai,
  • pensininko, įgijusio  20 metų stažą, priemoka – 43 eurai,
  • pensininko, įgijusio būtinąjį stažą, priemoka – 68 eurai.

Priemokos iš valstybės biudžeto mažų pensijų gavėjams nuo 2019 metų mokamos pirmą kartą – taip siekiama padėti gyventojams, kurie arba nesukaupė pakankamai ilgo stažo pensijai gauti, arba savo darbingu laikotarpiu gavo itin mažas pajamas.

Priemokos mažų pensijų gavėjams mokamos kartu su „Sodros“ pensijomis. Vasario mėnesį priemoka mokama už sausį, kovo mėnesį – už vasarį ir taip toliau.

Kaip apskaičiuojamas priemokos dydis?

Priemokos dydis apskaičiuojamas pagal Šalpos pensijų įstatyme nurodytas formules, kuriomis atsižvelgiama į asmens įgytą stažą.

Turint būtinąjį stažą: 0,95 x 251 – visų mokamų pensijų suma = PRIEMOKA

Neturint būtinojo stažo: (0,95 x 251 – visų mokamų pensijų suma) x (įgytas stažas ÷ būtinasis stažas) = PRIEMOKA

„Sodros“ duomenimis, šios priemokos išmokamos apie 95 tūkst. žmonių.

Šiuo metu minimalus pensijų socialinio draudimo stažas senatvės pensijai gauti siekia 15 metų, būtinasis stažas pilnai senatvės pensijai – 31 metai.

Plaukimas laivu „Vilkija“

Kelionė laivu „Vilkija“ – ne tik puiki galimybė pasiekti norimą kelionės tikslą, bet ir nuo laivo denio pasigrožėti pakrančių panorama, besikeičiančiais miestų ir miestelių vaizdais. Nuo miesto šurmulio pailsusius keliautojus laivas kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį plukdo į gamta ir architektūriniu palikimu turtingus Kauno rajono miestelius – Kačerginę, Zapyškį ir Vilkiją. Išlipę Zapyškyje, galėsite nemokamai persikelti keltu „Vytis“ į kitame krante esančią Kulautuvą. Laivas „Vilkija“ labai patiks mėgstantiems minti dviračio pedalus. Kartu su savimi iki pasirinkto miestelio be vargo galėsite plukdytis ir dviratį. Tai puiki pramoga mėgstantiems aktyvų laisvalaikį.

Dėmesio – už dviračio gabenimą taikomas papildomas 1 Eur mokestis (mokamas laive). Vietų dviračiams skaičius ribotas!

Projekto „Aš žinau kaip“ dalyvių supažindinimas su darbo vietomis įmonėje UAB „Baltic Home“

Labai džiaugiamės turėdami tokius gražius ryšius su projekto draugais UAB „Baltic Home“, tad norime Jums pristatyti šią įmonę ir pasidalinti įspūdžiais iš vykusio susitikimo! Patirtimi dalijasi įdarbinimo tarpininkė Sigita.
„Šių metų kovo 19 diena buvo neeilinė. Su projekto „Aš žinau kaip“ dalyviais susitarę visiems tinkamą laiką ir datą vykome į įmonę UAB „Baltic home“ susipažinti su siūlomu baldų apmušimo siuvimo darbu bei specifika. Susitikimas vyko Jonavoje, Žeimių miestelyje. UAB „Baltic Home“ teikia baldų ir jų komponentų gamybos, baldų apmušalų ir kitų tekstilės gaminių siuvimo paslaugas. Tai – socialinė įmonė, kuri sėkmingai veikia ir puikiai integruoja į darbo rinką žmones, turinčius negalią, jiems sudaromos palankios sąlygos. Įmonė jau ne pirmus metus veikia Panevėžyje, Jonavoje, o artimiausiu metu turėsime jos filialą ir Kaune – Islandijos plente. Po neilgos kelionės mus maloniai pasitiko, vadybininkė Kristina, kuri aprodė Jonavoje esančias gamybines ir darbuotojų patalpas, supažindino su tiesiogine darbo vieta, parodė gaminamus ir pagamintus gaminius – tai buvo pasiūti sėdmaišiai. Darbo salė ir kitos patalpos yra erdvios ir šviesios, siuvimo mašinos yra automatizuotos ir su papildomu apšvietimu pritaikytu įverti siūlą, darbo stalai su slidžia danga, kėdės – ergonomiškos. Dalyviai galėjo patys apžiūrėti patalpas, siuvimo mašinas, įverti siūlą, ir pabandyti siūti audinį. Iš pradžių buvę labai nedrąsūs, vėliau įsidrąsino ir patys pradėjo bendrauti su vadybininke darbo klausimais. Susitikimas buvo sėkmingas, nes visi dalyviai po jo nusprendė darbintis ir išbandyti savo jėgas, sužinoję kad bus apmokinti, jiems padės dirbti duota meistrė ir kad darbo krūvis atitiks jų sugebėjimus. Susitikimas buvo sėkmingas , nes po jo dalyviai pasidalino teigiamais įspūdžiais, ir nusprendė darbintis kai tik įmonės filialas atsidarys Kaune. Kitą dieną po susitikimo, pabendravus su dalyviais nuotaikos liko pozityvios, jie susisiekė su vadybininke patys ir patvirtino, nori darbintis“.
Glaudus bendradarbiavimas su įmonėmis suteikia daugiau galimybių susipažinti vieni su kitais, pažinti darbo specifiką ir išsiaiškinti vieni kitų poreikius. Tad, jeigu domina detalesnė informacija apie įvairias, darbuotojų ieškančias įmones, įvairios tobulinimosi veiklos – drąsiai kviečiame kreiptis į Kauno miesto neįgaliųjų draugiją – vykdomą projektą „Aš žinau kaip“, kur gausite visą Jums rūpimą informaciją.

   

Kauno miesto rinkimų apylinkių sąrašas ir kurios pritaikytos neįgaliesiems

https://www.vrk.lt/rinkimu-apygardos-apylinkes-komisiju-nariai-stebetojai-atstovai-rinkimams-2019-sav?srcUrl=%2Frinkimai%2F864%2Frnk1144%2FapygKom%2FapygardaApylinkes_rpgId-19972.html&fbclid=IwAR0zt4ACk1CQDLCNbrURpSBdBFwpMF-us6Sto8PUJ3rqN9xWKKk_ZXicVTE

Nuo vasario pradedamos mokėti priemokos mažiausių pensijų gavėjams

Vasario mėnesį bus pradėtos mokėti priemokos iš valstybės biudžeto tiems „Sodros“ pensijų gavėjams, kurių visų gaunamų išmokų suma nesiekia 238,45 eurų. Tokia priemoka jos gavėjus pasieks kartu su kitomis „Sodros“ mokamomis išmokomis kas mėnesį. Vasario mėnesį priemoka bus išmokėta už sausio mėnesį, kovą – už vasarį ir taip toliau.
Priemokos bus išmokamos šioms grupėms, jei ligšiolinės gaunamos išmokos nesiekė 238,45 eurų:
– Senatvės pensijos gavėjams (išskyrus išankstinės pensijos gavėjus);
– Netekto darbingumo pensijos gavėjams (netekus 60 proc. ir daugiau darbingumo);
– Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems netekto darbingumo ar invalidumo pensijų gavėjams (netekus 45-55 proc. darbingumo).
Skaičiuojama, kad vidutiniškai priemoka sieks apie 20 eurų, tačiau individualiai gaunamas priemokos dydis skirsis – kuo didesnį pensijų socialinio draudimo stažą žmogus yra įgijęs, tuo didesnė priemoka bus mokama.

SADM inf.

„Peugeot Boxer“ autobusiukų įteikimo ceremonijos akimirkos

2019 02 01 UAB „Autovici“ salone surengta iškilminga 20 Neįgaliųjų reikalų departamento nupirktų „Peugeot Boxer“ autobusiukų įteikimo ceremonija. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis autobusiuko raktelius įteikė Kauno miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkui Ignui Mačiukui. Kviečiame pamatyti akimirkas iš šventės.

DIDĖJA PENSIJOS IR KITOS IŠMOKOS

Nuo šių metų senatvės ir visos kitos „Sod­ros“ mokamos pensijos yra indeksuojamos ir didės 7,63 proc. Tai taikoma senatvės, netekto darbingumo/invalidumo, našlaičių, bazinio dydžio našlių pensijoms, kompensacijoms už ypatingas darbo sąlygas, ištarnauto laiko ir maitintojo netekimo pensijoms.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. taip pat bus mokamos priemokos iš valstybės biudžeto mažų senatvės pensijų gavėjams. Mažesnes nei 238,45 eurų išmokas gaunantys senatvės pensininkai, kurie yra įgiję minimalų ar ilgesnį stažą, vidutiniškai gaus po 20 eurų priemoką, tačiau kiekvienam asmeniui senatvės pensija didės individualiai. Tai palies apie 90 tūkst. senatvės pensininkų ir neįgaliųjų. Iš valstybės biudžeto šiam tikslui skirta 20 mln. eurų.

Šalpos pensija pagyvenusiems asmenims po pertvarkos augs nuo 117 iki 132 eurų. Tai palies apie 5 tūkst. šalpos pensijos gavėjų. Iš biudžeto šalpos pensijų didinimui ketinama skirti 0,9 mln. eurų.

Nuo 130 eurų iki 132 eurų didinamas šalpos pensijų bazės dydis ir nuo 112 eurų iki 114 eurų didinamas tikslinių kompensacijų bazės dydis. Kiti socialinės paramos išmokų atskaitos dydžiai patvirtinti jų nekeičiant: bazinės socialinės išmokos dydis išlieka 38 eurai, valstybės remiamų pajamų dydis – 122 eurai, valstybinių pensijų bazės dydis – 58 eurai.

Šalpos pensijų bazė yra šalpos išmokų dydžio matas, kuris leidžia apskaičiuoti šalpos neįgalumo pensijas, šalpos senat­vės pensijas, šalpos našlaičių pensijas, šalpos kompensacijas ir socialines pensijas. Šalpos išmokas Lietuvoje gauna daugiau nei 63 tūkst. asmenų.

Tikslinių kompensacijų bazė yra slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų dydžio matas. Tikslines kompensacijas gauna neįgalieji (apie 98 tūkst. asmenų), kuriems nustatyti specialieji poreikiai.

SADM inf.

LANKYKITE MUZIEJUS NEMOKAMAI!!!

Ar žinote, kad nuo 2019 metų pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi gyventojai gali nemokamai lankytis muziejų nuolatinėse ekspozicijose.

Nuolatines ekspozicijas nemokamam lankymui atvers:
1. Kernavės archeologinės vietovės muziejus
2. Kauno IX forto muziejus
3. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
4. Maironio lietuvių literatūros muziejus
5. Trakų istorijos muziejus
6. Lietuvos jūrų muziejus
7. Žemaičių muziejus „Alka“
8. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
9. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
10. Lietuvos liaudies buities muziejus
11. Lietuvos aviacijos muziejus
12. Lietuvos švietimo istorijos muziejus
13. Lietuvos etnokosmologijos muziejus
14. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
15. Lietuvos dailės muziejus
16. Lietuvos nacionalinis muziejus
17. Šiaulių „Aušros“ muziejus

SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ NUSTATYMO TVARKA NUO 2019m.

Nuo šių metų sausio 2 d. pasikeitė specialiųjų poreikių nustatymo tvarka. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) nuo šiol nustatys:

Pirmojo lygio slaugos poreikį (nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų išsivysto negalia, visiškai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 8 valandų per parą ar ilgesnės trukmės slauga),antrojo lygio slaugos poreikį (nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, žymiai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 6–7 valandų per parą slauga).

Pirmojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį (nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, iš dalies apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė 4–5 valandų per parą kitų asmenų teikiama pagalba),antrojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį ( nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, nežymiai apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė ne ilgesnė negu 3 valandų per parą atliekama priežiūra (pagalba), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensavimo poreikį.

Tokia tvarka patvirtinta 2018 m. gruodžio 27 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. A1-765/V-1530 „Dėl Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Specialieji poreikiai nustatomi asmeniui dalyvaujant NDNT teritoriniame skyriuje. Tuo atveju, kai prognozuojamas asmens bazinis funkcionavimo lygmuo bus ne didesnis kaip 20 balų ir dėl funkcinių organizmo sutrikimų asmuo į NDNT atvykti negalės, jį NDNT darbuotojai apžiūrės namuose, ligoninėje ar socialinės globos įstaigoje, kurioje asmuo gyvena. Specialieji poreikiai asmeniui nedalyvaujant galės būti nustatyti tada, kai jie bus vertinami pakartotinai ir iš pateiktų dokumentų nekils abejonių, kad prognozuojamas asmens bazinis funkcionavimo lygmuo yra 10 balų, jo savarankiškumas nepakitęs ir dėl organizmo funkcijų sutrikimo jis negali atvykti į NDNT.

Minėtoje tvarkoje įteisinta nuostata, kad tokiu atveju, kai, asmuo kviečiamas be pateisinamų priežasčių neatvyks į NDNT ar atsisakys dalyvauti specialiųjų poreikių vertinimo procedūroje arba kai NDNT kreipsis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurios gydytojas parengė siuntimą, ar į kitas įstaigas ar institucijas, dėl papildomų medicininių dokumentų (informacijos) pateikimo ir ši įstaiga informuos, kad asmuo be pateisinamos priežasties atsisako papildomo ištyrimo, NDNT tokio asmens specialiųjų poreikių nevertins.

NDNT teritorinis skyrius, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims nustatęs specialiuosius poreikius, kartu priims sprendimą ir dėl specialiųjų poreikių lygio ir išduos neįgaliojo pažymėjimą.

Pažymime, kad anksčiau nustatyti specialieji poreikiai galios iki nustatyto termino – iš naujo jų nusistatyti nereikia.

Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni

Nuo kitų metų sausio 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus.

Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. NDNT neįgaliojo pažymėjimus išduos ir pensinio amžiaus asmenims. Pagal dabartinę tvarką pensinio amžiaus asmenys, kuriems NDNT nustato specialiuosius poreikius, norėdami gauti socialines paslaugas ir lengvatas, kreipiasi į savivaldybes, kurios nustato specialiųjų poreikių lygį ir išduoda neįgaliojo pažymėjimus. Nuo sausio 1 d. dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir neįgaliojo pažymėjimo išdavimo pensinio amžiaus asmenims į savivaldybes kreiptis nebereikės – NDNT, nustačiusi specialiuosius poreikius, kartu nustatys jų lygį ir išduos neįgaliojo pažymėjimą.

Pažymime, kad iki 2019 m. sausio 1 d. visi išduoti neįgaliojo pažymėjimai galios iki ant jo nurodyto termino, taigi jų pasikeisti nebūtina.