„Kiekvienoje krizėje yra galimybė asmenybei augti“ (E.Erikson)

Ar žinote ką reiškia tokia frazė? Vertėtų apsvarstyti situacijas, kuriose, rodos nėra jokios išeities, kaip galimybę mokytis ir sužinoti kažką naujo.

Ką daryti, kai šeimoje yra “krizė”? 🌪 Dalinamės keletu patarimų, jeigu šeimoje atsirado santykių krizė.

1. Kalbėkitės. Kalbėtis reiškia išsakyti savo poreikius ir aiškiai įvardinti, ko tikitės iš partnerio.

2. Aktyviai leisite laisvalaikį. Tinka viskas, kas sukelia teigiamas emocijas ir skatina pajudėti, pvz.: pasivaikščiojimas, darbas sode, grybavimas. Toks aktyvus laisvalaikio leidimas turėtų būti kasdien bent po 30 minučių.

3. Nepamirškite 3 stebuklingų žodžių, kurie suklijuoja santykius: ačiū, atsiprašau ir komplimentų vienas kitam.

4. Pasversite savo vertybes bei prioritetus ir prieš konfliktą sugebėsite padaryti išminties pauzę. Įvertinkite, kas yra svarbiau, kurti gerus santykius ar laimėti ginčą, įrodyti, kad jūs esate pranašesnis.

5. Kurkite ateities planus. Niekas taip nevienija žmonių kaip bendro tikslo arba priešo turėjimas (žento ar marčios pavertimas bendru priešu nėra gera taktika). Visas šeimas, kurios daug metų sėkmingai gyvena kartu, vienija bendra misija. Ir svarbiausia – niekada nebijokite kreiptis pagalbos. Kartais užtenka vos kelių žodžių ir galimybės būti išgirstam, kad problemos sprendimo priėmimas neatrodytų sudėtingas ir sunkus procesas. Jei iš gyvenate krizinį laikotarpį – skambinkite socialinei darbuotojai Laurai 862308358